May 202014
 

Untitled-1

Sıfır Ayrımcılık Derneği’nin Sosyal Değişim Derneği ortaklığıyla yürüttüğü ve İstanbul İsveç Başkonsolosluğu’nun desteklediği Rodimata Projesi, Roman toplulukların mevcut durumunun iyileştirilmesi konusunda ihtiyaç duyulan eylemlerin ve programların geliştirilmesi için bir araç olmayı hedeflemektedir.

Rodimata Projesi, Türkiye’deki Roman toplulukların ihtiyaç ve taleplerinin genel bir değerlendirmesini yapmayı; Avrupa Birliği ülkelerinde gerçekleştirilmiş iyi uygulama örneklerini araştırmayı, bu örneklerin Türkiye bağlamına adaptasyonunun mümkün olup olmadığını ve eğer mümkünse, nasıl uygulanacağının yöntemleri üzerinde düşünmeyi hedeflemektedir. Toplanan verilere dayanarak Türkiye’deki Romanların durumuna odaklanan bir eylem planı oluşturmak ve bu eylem planını Türkiye kamuoyu ile paylaşmayı içermektedir.

Kamu görevlileri, akademisyenler, Roman sivil toplum örgütü temsilcileri ve insan hakları aktivistleriyle yukarıdaki hedefleri tartışacağımız toplantı, 29 Mayıs Perşembe günü, 14.00-16.30 saatleri arasında İstanbul’da, Beyoğlu’nda gerçekleştirilecektir.

Konuya ilgi duyan ve katkıda bulunmak isteyenleri toplantıya bekleriz. Kontenjanımız sınırlı olduğu için aşağıdaki formu doldurmanızı rica edeceğiz. Katılım konusunda organizatörler size geri dönüş yapacaktır.

Sorularınızla ilgili olarak sifirayder@gmail.com adresine yazabilirsiniz.