Ara 222014
 
roman-havasi-durde-300x300Sayın Medya Mensubu,
 
Medyada Romanlara yönelik ayrımcı dilin ve nefret söylemi içeren yayınların giderek artmakta olduğunu üzülerek gözlemliyoruz. Son olarak geçtiğimiz haftalarda gösterime giren “Roman Havası” dizisinin ortaya koyduğu ayrımcı dil, Roman toplumunu bir kere daha derin bir üzüntüye boğmuştur. Medyada ve toplumun genelinde Romanlara yönelik mevcut ön yargıların temelinde diyalog eksikliği ve iletişimsizliğin yattığına inanıyoruz. Ayrımcılıkla mücadelede ve ön yargıların giderilmesinde medyanın potansiyeli yüksek önemli bir aktör olduğunu düşünüyoruz.
Bu amaçla, 27 Aralık’ta Irkçılığa ve Milliyetçiliğe Durde Platformu ve Sıfır Ayrımcılık Derneği olarak, Roman sivil toplumundan temsilcilerin de katılacağı medya mensuplarına yönelik bir sohbet ve bilgilendirme toplantısıgerçekleştireceğiz. Romanlara yönelik medyadaki algı ve ön yargılar, Romanların medyaya erişiminin nasıl artırılabileceği ve bu konuda sivil toplum-medya işbirliğine yönelik önerileri ele alacağımız sohbet ve bilgilendirme toplantısına katılımınız bizi çok sevindirecek.
 
Saygılarımızla,
 
Elmas Arus, Sıfır Ayrımcılık Derneği Yönetim Kurulu Başkanı
Levent Şensever, Irkçılığa ve Milliyetçiliğe Durde Platformu Sözcüsü
 
 
Tarih: 27 Aralık 2014, Cumartesi
Saat: 11.00 – 13.00
Yer: Cezayir Restaurant
Adres: Hayriye Cad. No:12 Galatasaray – Beyoğlu, İstanbul (Galatasaray Lisesi’nin ardında, İstiklal

Caddesi’​n​e paralel sokak)
İletişim için: Gonca Şahin, 0534-281 5659

Not:

» Sohbet ve bilgilendirme toplantımıza katılım için ön kayıt yaptırmanızı önemle rica ederiz. Lütfen ön kayıt için tıklayınız
» ​Toplantı sadece basın mensuplarına açıktır.​