Mar 102022
 

Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilen, Roma Active Albania ve ERGO Network ortaklığında yürütülen ve Sıfır Ayrımcılık Derneği’nin Türkiye yürütücüsü olduğu  Batı Balkanlar ve Türkiye’de Roman Kadınının Değişim Gücü“ projesi çerçevesinde, 2022‘nin en “Roman Dostu Belediye Başkanı“ bölgesel kampanyasının çağrısını yapmaktayız. Kampanya Roman İçermesi hakkında farkındalık yaratmak, yaklaşımları değiştirmek ve engellerin aşılmasına katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

Batı Balkanlar ve Türkiye’de aynı anda uygulamaya konan En Roman Dostu Belediye Başkanı“ yarışması kampanyada önemli yer tutmaktadır. Arnavutluk, Sırbistan, Kosova, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti, Bosna Hersek ve Türkiye’de ödül kazanan belediye başkanları, Roman Haftası kapsamında, 16-19 Mayıs 2022 tarihleri arasında Brüksel’de özel bir etkinliğe katılacak ve AB Komisyonu’nun Komşuluk ve Genişleme Genel Direktörlüğü’nden (DG NEAR) üst düzey bir temsilciyle bir araya geleceklerdir.

Yarışma 1 Mart – 15 Nisan 2022 tarihleri arasında sürecektir. Bağımsız bir jüri oluşturulacak ve kazananı, temin edilen başvuru formu uyarınca belirleyecektir.

Detaylı bilgi ve başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Sorry, the comment form is closed at this time.