Hakkımızda

 

Sıfır Ayrımcılık Derneği, ulusal ve uluslararası alanda başta Romanlar ve Romanlar gibi yaşayan topluluklar olmak üzere tüm dezavantajlı gruplarla ilgili faaliyet göstermek üzere, bir grup aktivist ve gönüllü tarafından 2009 yılında İstanbul’da kurulmuştur.  Dernek ekonomik, sosyal ve kültürel olarak dezavantajlı toplulukların, sosyal kültürel açıdan gelişme gösterebilmesi ve bu topluluklara yönelik önyargı ve ayrımcılığa karşı toplumu, diyalog ve dayanışma çerçevesinde bütünleştirme çalışmaları yürütmektedir.

Sıfır Ayrımcılık Derneği, başta Romanlar ve Romanlar gibi yaşayan topluluklar olmak üzere dezavantajlı grupların yaşadıkları hak ihlallerinin ve ayrımcılığın önlenmesi için, savunuculuk yapan diğer sivil örgütleriyle dayanışma içindedir ve Kamu Kurumları ile Roman Sivil Toplum Kuruluşları arasındaki diyaloğun geliştirilmesi için faaliyetler gerçekleştirmektedir.

  One Response to “Hakkımızda”

  1. […] Sıfır Ayrımcılık Derneği’nin Türkiye ayağını yürüttüğü ‘Batı Balkanlar ve Türkiye’de Roman Sivil Toplumunu Güçlendirmek Üzerine Ortak Girişim’ projesi kapsamında gerçekleştirilen “En Roman Dostu Belediye Başkanı” kampanyası sona erdi. […]