"Geber" Diyen İl Müdür Yardımcısı Görevden Alındı

Anasayfa

Haberler

"Geber" Diyen İl Müdür Yardımcısı Görevden Alındı

Haberler

“Çocuklarımız aç, nasıl evde kalalım" diyen kadına Twitter hesabından "Geber" diyenİstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Nail Noğay, görevden alındı, hakkında soruşturma başlatıldı.

İstanbul - BİA Haber Merkezi - 09 Nisan 2020

"Çocuklarım aç" diyen kadına sosyal medyada "Geber" yanıtı veren İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Nail Noğay görevden alındı. Öte yandan Noğay, hakkında soruşturma başlatıldı. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bir açıklama yayınlayarak şu ifadelere yer verdi:

"Bakanlığımıza bağlı çalışan bir İl Müdür Yardımcısı'nın sosyal medyada gündeme gelen çirkin paylaşımı toplumumuzun tepkisini çekmiştir.

Birlik ve beraberlik ruhumuzu yaralayıcı bir dil ve üslup devletimizin hiçbir kademesinde asla kabul edilemez.

Anne ve yavrularımız ziyaret edilerek ihtiyaçları karşılanacak ve bakanlığımız hizmet modellerinden faydalandırılacaktır. Bilinmelidir ki Türkiye Cumhuriyeti'nin olduğu yerde kimse sahipsiz ve yalnız değildir.Biz; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak tüm vatandaşlarımızın huzur, barış ve refah içerisinde birlikte yaşaması için canla başla çalışmaya devam ederek bu tür davranışlara asla izin vermeyeceğiz.

Söz konusu şahıs olayın hemen akabinde görevden alınmış ve hakkında soruşturma başlatılmıştır."

Ne olmuştu?

Euronews Türkçe, İstanbul'da koronavirüs salgını nedeniyle evden çıkamayan yurttaşlarla söyleşi yapmış, mağdur olduğunu belirten bir anne, "Çocuklarıma kahvaltı ettiremedim ve bu benim zoruma gitti. Devletimiz bu duruma bir el koysun. Şimdi çocuklarım aç kalmasınlar diye dilenmekten geliyorum. Çıkma diyorlar, bu durumda nasıl çıkmayayım. Biz ölelim ama çocuklarımız aç kalmasın" demişti. Haberin videosunu kişisel twitter hesabından paylaşan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İstanbul İl Müdür Yardımcısı Nail Noğay, mağdur kadına hitaben "Geber" ifadesini kullanmıştı. Söz konusu ifade kısa sürede tepkilere neden olmuştu. (AÖ)

 

Bianet

https://bianet.org/bianet/toplum/222697-geber-diyen-il-mudur-yardimcisi-gorevden-alindi?fbclid=IwAR0_Y59icFsb6kErqFYNjeQXMKRjgdU6HtKrfq06dUMdjUnG-41FWQGRcnA