Çingeneler Zamanı Müzikali Türkiye Turnesi Başladı

Anasayfa

Haberler

Çingeneler Zamanı Müzikali Türkiye Turnesi Başladı

Haberler
Çingeneler Zamanı Müzikali Türkiye Turnesi Başladı

HABER: YADİGAR AYGÜN

Vural Bingöl’ün yönettiği Çingeneler Zamanı Müzikali, seyircisiyle buluşacak.Kumbara Görsel Sanatların prodüksiyonunu üstlendiği Çingeneler Zamanı Müzikali Türkiye turnesi başladı.

Başrollerinde 1970-80’li yılların dillerden düşmeyen “Unutulur” şarkısıyla gönüllerde taht kuran efsane sanatçı Banu’nun da yer aldığı müzikalde ayrıca Vural Bingöl,Seda Kement ve Cenk Yüksel gibi sevilen oyuncu ve ses sanatçıları da yer alıyor. Çingeneler Zamanı Muziklali Tekirdağ , İstanbul , Bursa , Eskişehir , Balıkesir , İzmir , Antalya , Muğla , Denizli, Aydın’da 02 Şubat – 20 Şubat tarihleri arasında sahne alacak.

HİÇ MERAK ETTİNİZ Mİ?

Yüzyıllar boyunca gezdiler,dünyanın dört bir yanına dağıldılar. Kiminin kaldığı bir at arabası , kiminin yıkık dökük bir barakası, kiminin bir çadırı, kimin de ayağındaki lastik bir çift ayakkabısından başka bir şeyi yoktu. Ama hep güldüler ve eğlendiler. Bizler de “ah bu çingeneler ne güzel yaşıyorlar hayatı” dedik durduk. Peki ya bizim bildiğimiz gibi değilse! Hiç merak ettiniz mi? 

Muzikalin konusu ise: 1980'lerin Yugoslavya'sın da neşeleri eksilmeyen ancak yüzlerine baktığımızda her bir çizgide hüzünlerini görebildiğimiz çingenelerin aşkları, ayrılıkları, mutlulukları ve acılarıdır, zaman zaman güldürüp, zaman zaman da hüzünlendiren. Kızını kaybetmiş, iki torununa hayatını adamış bir büyük anne ve başından bela eksik olmayan oğluyla yaşayan bir annedir Hatica. Tüm saflığıyla aşık olan ancak büyük annesinin kararıyla kardeşi için yollara düşen, zengin olmak hayaliyle kalbindeki beyazı siyaha çeviren bir torun ve hayallerindeki Hollywood'a ulaşmak isterken sahip olduğu saf aşkı kaybeden genç bir çingene kızın hikayesidir anlatılan.

Yapım: Kumbara Görsel Sanatlar 
Uyarlayan: Andrea Primavera 
Yönetmen: Vural Bingöl 
Yönetmen Yardımcısı: Alaattin Bahar 
Sanat Yönetmeni: Andrea Primavera 
Müzik Yönetmeni: Canan Syrell Günçer 
Dekor Tasarım: Sırrı Topraktepe 
Kostüm & Aksesuar Tasarım: Erkan Mercan 
Işık: Ömer Izgin 
Ses: Özkan Boyoğlu 
Müzik Kayıt: Taşoda Müzik 
Mix&Mastering: Furkan Bozkurt 
Supervisor: Arzu Kurnaz 
Afiş Tasarım: Geppetto Design 
Oyuncular
Banu Kırbağ, Cenk Yüksel, Andrea Primavera, Canan Syrell Günçer, Ali Kemal Aydın, Aslı Seda Kement, Gamze Metin, Mehmet Kır, Nilüfer Ömürlü, Ayça Ergün, Murat Yaşar Özdemir, Arzu Kurnaz,Vural Bingöl