Gönüllü Ol

Anasayfa

Sayfalar

Gönüllü Ol

Sıfır Ayrımcılık, bugüne kadar dezavantajlı toplulukların, sosyal kültürel açıdan gelişme gösterebilmesi ve bu topluluklara yönelik önyargı ve ayrımcılığa karşı toplumsal dayanışmanın sağlanması için binlerce insana ulaştı. Bunu, eşitliğe inanan ve iyiliğe gönül veren destekçileri sayesinde başardı.

Üyeleri, çalışanları, aktivistleri, bağışçıları ve gönüllüleri ile büyük bir aile olan Sıfır Ayrımcılık için, bir sivil toplum hareketinin en önemli halkalarından biri gönüllülüktür. Gönüllülük; büyük küçük fark etmeksizin nerede ihtiyaç varsa koşmak; vaktini, deneyimini ve becerilerini karşılık beklemeksizin paylaşmaktır.

Dezavantajlı topluluklar derin yoksullukla büyük bir mücadele halinde yaşıyor. Metropollerin göbeğinde barınma, sağlık ve sosyal güvenlik haklarından tamamen uzak bir hayat mücadelesine doğuyor çocuklar da. Çocukluğunu yaşamak, okula gidebilmek, yaşıtlarıyla eşit fırsatlara sahip olmak her çocuğun hakkı!

Ayrımcılıktan uzak, iyilik ve eşitlik yolunda, sen de birilerinin hayatına dokunabilirsin. Hayata eşit şartlarda başlamayan insanlarla dayanışma içinde olabilirsin. Hayata tutunmalarına katkı sunabilirsin.

Bizimle ol! Umut ol!