Okul İhtiyaçları Karşılanan 27 Roman Öğrenci Okula Başladı

Anasayfa

Haberler

Okul İhtiyaçları Karşılanan 27 Roman Öğrenci Okula Başladı

Haberler
Okul İhtiyaçları Karşılanan 27 Roman Öğrenci Okula Başladı

Sıfır Ayrımcılık Derneği ve gönüllüleri sayesinde ekonomik imkansızlıklar nedeniyle eğitimine devam edemeyecek olan 27 Roman öğrencinin ihtiyaçları karşılandı. Roman çocuklarımız  okula başladı.

2016-2017 eğitim öğretim yılının yaklaşması ile  Sıfır Ayrımcılık Derneği'ne Pendik Kaynarca'dan birçok yardım talebi ulaşmıştı. Okul ihtiyaçları karşılanamazsa 27 Roman öğrencinin maddi imkansızlıklardan dolayı eğitimine devam edemeyeceği bilgisine ulaştık. Bunun üzerine Sıfır Ayrımcılık Derneği olarak yapılan çalışmalarımız ile bu öğrencilerin okul ihtiyaçları karşıladık. Çocukların eğitimlerine devam etmesi için küçükte olsa hayatlarına dokunmak istedik.

2014 yılında Avrupa Konseyi tarafından kendisine verilen ‘Raoul Wallenberg İnsani Yardım Ödülü'nü Sıfır Ayrımcılık Derneğine bağışlayan başkanımız Elmas Arus, arkadaşımız ve Roman Aktivist Ana Oprisan'ın bağışları, Çiğdem Türk Kentel ve diğer gönüllülerin destekleri ile çocukların okul forması, ayakkabı, spor kıyafetleri ve kırtasiye malzemeleri temin edildi.

2016-2017 eğitim öğretim yılı boyunca bu çocuklara yönelik desteklerimiz devam edecek.

Tüm gönüllü ve bağışçılarımıza çocuklar adına çok teşekkür ediyoruz. Her çocuğun daha adil, daha eşit fırsatta eğitim alması hakkını dernek olarak her zaman savunacağız.