Roman Eğitim Fonu Burs Programı için Değerlendirme Kurulu Üyeleri Aranıyor!

Anasayfa

Haberler

Roman Eğitim Fonu Burs Programı için Değerlendirme Kurulu Üyeleri Aranıyor!

Haberler
Roman Eğitim Fonu Burs Programı için Değerlendirme Kurulu Üyeleri Aranıyor!

Sıfır Ayrımcılık Derneği tarafından Avrupa Birliği (AB) ve Roma Education Fund (Roman Eğitim Fonu-REF) desteği ile finanse edilen, “Batı Balkanlar ve Türkiye’de Roman Gençler için Eğitim Fırsatlarını Arttırma” projesi kapsamında Roman öğrencilere burs imkanı sağlanacaktır.

Roma Education Fund RARE Burs programı kapsamında lise ve üniversitede eğitimine devam eden Roman gençlere sağlanacak bu bursların değerlendirilmesi için akademisyen, öğretmen ve sivil toplum kuruluşu çalışanlarından oluşan 5 kişilik bağımsız bir seçici kurul oluşturulacaktır.  

Bu seçici kurul üyeleri, başvuruları akademik performans ve motivasyon üzerinden değerlendireceklerdir.

Lise düzeyinde toplam 60 öğrenciye burs verilecek olup (30 kadın, 30 erkek), akademik başarı ve motivasyon eşit öneme sahip olacaktır.

Üniversite düzeyinde ise 30 öğrenciye burs sağlanacak olup (15 kadın, 15 erkek), akademik başarı %60, motivasyon ise %40 etkili olacaktır.

Bu değerlendirme kurulunda gönüllü olarak yer alacak ve Romanlarla çalışma deneyimi olan uzmanlar aranıyor.

Eğer yukarıdaki kriterlere sahipseniz ve Roman gençlerin eğitimine katkı sunmak istiyorsanız, 15 Mart 2024’e kadar başvuru yapabilirsiniz.

Özgeçmişinizi ve bu görevde yer alma motivasyonunuzu anlatan bir metni, baran.cetinkaya@sifirayrimcilik.org veya sifirayrimcilik@sifirayrimcilik.org mail adreslerine göndererek başvurunuzu yapabilirsiniz.