Roman Eğitim Fonu Burs Programı için Mentorler Aranıyor!

Anasayfa

Haberler

Roman Eğitim Fonu Burs Programı için Mentorler Aranıyor!

Haberler
Roman Eğitim Fonu Burs Programı için Mentorler Aranıyor!

Sıfır Ayrımcılık Derneği tarafından Avrupa Birliği (AB) ve Roma Education Fund (Roman Eğitim Fonu-REF) desteği ile finanse edilen “Batı Balkanlar ve Türkiye’de Roman Gençler için Eğitim Fırsatlarını Arttırma” projesi kapsamında Roman öğrencilerin akademik performans ve mezuniyet seviyelerinin artırılması ve öğrencilerin okuldan ayrılmalarının önlenmesi amacıyla mentorluk desteği verilecektir.

Roma Education Fund RARE Burs programı kapsamında lise ve üniversitede eğitimine devam eden Roman gençlere yönelik hayata geçirilen bu proje kapsamında, Roman gençlerle çalışma deneyimi olan mentorlar alınacaktır.

Lise öğrencileri ile çalışacak 4 mentor seçilecek ve bu kişiler il bazlı faaliyet gösterecektir (Edirne, İstanbul, İzmir ve Hatay). Üniversite öğrencileri için ise 2 mentor istihdam edilecek ve bu kişiler ulusal düzeyde çalışacaktır. Her bir mentor, 15 öğrenciyle birlikte çalışacaktır.

Mentorların sorumlulukları ise şunlar olacaktır:

- İhtiyaç değerlendirmesi: Burs almaya hak kazanan öğrencilerin ihtiyaçlarını değerlendirmek,

- Öğrenci performansının gelişiminin izlenmesi: Her öğrenci için ihtiyaç değerlendirmesi, akademik veriler, gelişim planı, mentor ve öğrenci toplantılarının takvimi, toplantı notları ve diğer ilgili verileri içeren bireysel bir portföy oluşturmak,

- Mentorluk ve koçluk toplantıları: Bursiyerlerle iki haftada bir toplantılar düzenlemek,

Eğer yukarıdaki kriterlere sahipseniz ve Roman gençlerin eğitimine katkı sunmak istiyorsanız, 15 Mart 2024’e kadar başvuru yapabilirsiniz.

Özgeçmişinizi ve bu görevde yer alma motivasyonunuzu anlatan bir metni, baran.cetinkaya@sifirayrimcilik.org veya sifirayrimcilik@sifirayrimcilik.org mail adreslerine göndererek başvurunuzu yapabilirsiniz.