Roman Entegrasyonu için AB Ödülü başvuruları açıldı.

Anasayfa

Haberler

Roman Entegrasyonu için AB Ödülü başvuruları açıldı.

Haberler
Roman Entegrasyonu için AB Ödülü başvuruları açıldı.

Avrupa Komisyonu, DG NEAR ve Roma Active Albania Batı Balkanlar ve Türkiye'de 5. kez düzenlenen Roman entegrasyonu AB Ödülü için başvuru çağrısını başlattı.

 

Ödül, Romanların sosyal içermesini iyileştirmek için Batı Balkanlar ve Türkiye'de bireyler ve sivil toplum tarafından yapılan çalışmaları teşvik etme amacı taşımaktadır. 

 

2023 ödülünün odak noktası, gelecekte bölgedeki kırılgan Roman kadın ve erkeklerin konumunu iyileştirmek için yeni fırsatlar sunan #dijital gündem ve #yeşil ekonomide Roman içerme boyutu olacaktır.

 

2023 AB Roman Entegrasyon Ödülü, Romanların hem uygulamadaki hem de bunlardan yararlanmadaki rolünü #dijital gündem ve #yeşil ekonomi odağında geliştirmeye odaklanan çeşitli ilgili Roman ve Roman olmayan aktörlerin (kamu kurumları, özel şirketler ve işletmeler, işverenler, öğretmenler, sivil toplum kuruluşları) özel veya kamu girişimlerini teşvik edecektir. 

Yarışma hem şahsi adaylıklara (ödülü almak isteyen girişimden doğrudan başvurular) hem de ilgili bir girişime dikkat çekmek isteyen diğer paydaşların aday göstermelerine açıktır.

 

Son Başvuru Tarihi: 15 Mart 2023

 

Başvuru Rehberi

 

Bireysel başvurular: Application_EU_Award_2023@raa.al  

 

Adaylıklar: Nomination_EU_Award_2023@raa.al adresine e-posta yoluyla yapılacaktır.

 

Ayrıntılı bilgi için https://europa.eu/!vRQh6N