Sıfır Ayrımcılık Derneği Brüksel'de!

Anasayfa

Haberler

Sıfır Ayrımcılık Derneği Brüksel'de!

Haberler
Sıfır Ayrımcılık Derneği Brüksel'de!

Sıfır Ayrımcılık Derneği, En Roman Dostu Belediye Başkanı Kampanyası’nın Ödül Töreni için Brüksel'de. Törene Türkiye’den Sıfır Ayrımcılık Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Elmas Arus, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur ve Konak Belediyesi Meclis Üyesi Ali Yangır katıldı.

Batı Balkanlar ve Türkiye’de Roman Sivil Toplumunu Güçlendirmek Üzere Ortak Girişim projesi kapsamında yürütülen kampanya sonucunda paydaş ülkelerden seçilen En Roman Dostu Belediye Başkanları bir araya geldi. Ödül töreninin Türkiye Lansmanı ise ilerleyen günlerde gerçekleşecek. Türkiye’den En Roman Dostu Belediye Başkanı ödülünü Konak Belediyesi Başkanı Abdül Batur almaya hak kazanmıştı. Ayrıca kampanya kapsamında Sıfır Ayrımcılık Derneği Özel Ödülü Ayrımcılıkla Mücadelede En Kararlı Belediye Başkanı Ödülü’nü de Hacıbektaş Belediyesi Başkanı Arif Yoldaş Altıok almaya hak kazanmıştı.

Brüksel’de gerçekleşecek Ödül töreni öncesinde ERGO Network’un taban örgütlerinin, Avrupa sivil toplum organizasyonlarının, diğer Brüksel paydaşlarının ve AB politika oluşturucularının bir araya geldiği bir konferans gerçekleşiyor. Konferansta eğitim alanında Romanlar konusunda nasıl gerçek bir politika değişiminin elde edileceğini tartışılıyor.