Yerel Yönetimlerin Romanlara Yönelik Politikalarını İzleme Aracı Geliştirildi

Anasayfa

Haberler

Yerel Yönetimlerin Romanlara Yönelik Politikalarını İzleme Aracı Geliştirildi

Haberler

Sıfır Ayrımcılık Derneği'nin yürütücülüğünü yaptığı ”Türkiye'de ve Balkanlar'daki Roman Sivil Toplumunun Güçlendirilmesi için Ortak Girişim Projesi” kapsamında yerel yönetimlerin Romanlara yönelik içerme politikalarını değerlendirmek üzere bir izleme aracı geliştirilmiştir.

Roman toplumunun temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve Roman topluluklarının hayatlarını iyileştirmek için çalışan kişileri aşağıdaki linkten ulaşılabilecek formu kullanarak yaşadıkları belediyenin Romanlara yönelik hizmetlerini değerlendirmeye çağırıyoruz.

Sonuçlar ERGO Ağı'nın sitesinde projeye dahil tüm ülkeler için haritalanacak, Türkiye'de yerel yönetimlerin hizmetleri konusunda veri sağlayacaktır. Sonuçlar üzerinden proje kapsamında Romanlara En İyi Hizmet Veren Belediye Başkanı seçilecektir.

Aşağıdaki linki açtığınızda sayfanın sonundaki “I accept Terms and Conditions” butonuna tıklayarak formun gizlilik kurallarını kabul ettiğinizi belirtin. Daha sonra Facebook, Google, Hotmail ya da benzeri e-posta bilgilerinizi kullanarak siteye giriş yapıp formu doldurabilirsiniz.

https://romareact.org/survey/survey.php?language=turkish